Rozłączniki i odłączniki wnętrzowe SN

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom firma GiS wprowadziła do swojej oferty rozłączniki i odłączniki SN firm: ABB, ZWAE. Rozłączniki wnętrzowe firmy ZWAE typu OM i zestawy rozłączników z bezpiecznikami typu OMB przewidziane są do stosowania we wnętrzowych urządzeniach rozdzielczych na napięcie od 7,2 do 24kV. Rozłączniki na napięcie 12kV występują w podziałce między biegunowej 125, 185mm, natomiast na napięcie 24kV w podziałce 160, 275mm. Przeznaczone są do załączania i wyłączania prądów nieprzekraczających ich znamionowego prądu ciągłego. Rozłączniki z bezpiecznikami typu OMB dzięki współpracy w wkładkami bezpiecznikowymi mają dodatkowo zdolność wyłączania i równoczesnego ograniczania prądów zwarciowych. Do współpracy z rozłącznikami OMB przewidziane są wkładki bezpiecznikowe takich producentów jak: SIBA, ABB, ETI-POLAM, EFEN.

ZALETY ROZŁĄCZNIKÓW OM, OMB

Modułowa budowa (łatwość zmiany konfiguracji poprzez wyposażenie w uziemnik górny lub dolny), współpraca z napędem ręcznym lub silnikowym NSW30 (możliwość sterowania zdalnego), wysokie parametry techniczne (zabezpieczenie transformatora 1000kVA z wkładką 63A), wersja z izolatorami reaktancyjnymi (12 – 17,5 – 24kV), małe gabaryty (wersja z przegrodami, wersja odwrócona – napęd tylny), idealny zamiennik do dawniej stosowanych rozłączników LHTCJ,OR24-300 (dostępna wersja o rozstawie między biegunowym 275mm, zgodność otworów montażowych w podstawie), możliwość dodatkowego wyposażenia rozłącznika w:

  • wyzwalacze elektromagnetyczne 24, 48, 110, 220 V AC/DC
  • łączniki pomocnicze odwzorowujące pozycję aparatu.

Rozłączniki OM i OMB mogą być ponadto wyposażone w napędy montowane z lewej lub prawej strony aparatu. Współpracują z napędami typu NR-1, NRWO4 lub NR-3.

Rozłączniki OM i OMB dzięki swojej uniwersalności łatwo dają się zaadoptować za stare aparaty w stacjach transformatorowych parterowych jak również piętrowych tzw. wieżowych.

Rozłączniki produkcji firmy ABB typu NAL/NALF są produkowane w oparciu o światowe standardy jakości i ochrony środowiska potwierdzone przez certyfikaty ISO9001 i ISO14001. Materiały rozłączników NAL w 98% nadają się do recyklingu. Rozłącznik izolacyjny typu NAL i zestaw rozłącznika z bezpiecznikami typu NALF opierają się na budowie modułowej. Element główny składa się z podstawy z izolatorami oraz elementów toru prądowego. Dwa różne typy mechanizmów napędowych typu K (jednosprężynowy) o działaniu migowym lub typu A (dwusprężynowy) pozwalający na magazynowanie energii. Podstawa bezpiecznikowa typu F z lub bez wyzwalacza bezpiecznikowego oraz uziemnik typu E/EB przeznaczone do montażu na rozłączniku lub jako element wolnostojący. Moduły te mogą być łączone w zależności od potrzeb użytkownika. Akcesoria takie jak wyzwalacz elektromagnetyczny, łączniki pomocnicze, napędy silnikowe oraz różnorodne układy napędów ręcznych mogą być z łatwością dodane do zestawu. Rozłączniki typu NAL/NALF przewidziane są do stosowania we wnętrzowych urządzeniach rozdzielczych na napięcie od 12 do 36kV.

CZĘŚCI ZAMIENNE DO STAREGO TYPU APARATÓW ZWAR

Firma GiS posiada w swojej ofercie części zamienne do starego typu aparatury produkowanej przez firmę ZWAR. Proponujemy części zamienne do aparatury łączeniowej typu OR, OW, WMS, WMSWP, SCI (oringi, uszczelki, wyzwalacze, części stykowe, izolatory wsporcze i napędowe, tory prądowe).

rozlaczniki_nalf_firmy_abb

Rozłączniki NALF ABB

rozlaczniki_omb_firmy_zwae

Rozłączniki OMB ZWAE

rozlaczniki_nal_36kv_firmy_abb

Rozłączniki NAL 36kV ABB

rozlaczniki_or5_firmy_abb

Rozłączniki OR5 ABB

rozlaczniki_nal_firmy_abb

Rozłączniki NAL ABB

rozlaczniki_om_firmy_zwae

Rozłączniki OM ZWAE

rozlaczniki_kl_firmy_uesa

Rozłączniki KL UESA

rozlaczniki_c4_firmy_abb

Rozłączniki C4 ABB

odlaczniki_ow3_firmy_pastuszko

Odłączniki OW3 Pastuszko

odlaczniki_ow_firmy_zwae

Odłączniki OW ZWAE

odlaczniki_firmy_ferraz_schawmut

Odłączniki Ferraz Schawmut

odlaczniki_owiii_firmy_abb

Odłączniki OWIII ABB

odlaczniki_owd_firmy_abb

Odłączniki OWD ABB

odlaczniki_ojon_firmy_abb

Odłączniki OJON ABB

uziemniki_ek6_firmy_abb

Uziemniki EK6 ABB

uziemniki_uwiii_firmy_abb

Uziemniki UWIII ABB